Zaterdag 5 januari speelde SV Voerendaal haar jaarlijkse nieuwjaarstoernooi waarin 14 snelschaakpartijen van 7' pppp werden gespeeld. Toen de stofwolken waar opgetrokken was er 1 winnaar overgebleven: Henk Temmink. 

Henk Temmink2

De opzet van het interne schaaktoernooi waar jeugd en senioren meedoen had een ietwat matige bezetting dit jaar ondanks dat ruim van tevoren het toernooi al was aangekondigd. Uiteindelijk deden er 15 man en 1 vrouw mee. Voordeel was wel dat er prijzen waren voor maar liefst 4 deelnemers per groep. De prijzen waren geregeld door ons nieuwe bestuurslid PR Ilmar Woldring die een aantal mooie pakketten had geregeld bij Boerderijwinkel Schaepkens te Klimmen. 

Eerst werden er 7 rondes zwitsers gespeeld zodat er een verdeling gemaakt kon worden in een poule met heel sterke schakers en een poule met sterke schakers. 

Na de pauze werd een nieuwe indeling gemaakt en werd er een halve competitie afgewerkt. Henk Temmink wist te winnen in groep 1 met Roger Hünen als tweede omdat hij het onderlinge treffen had verloren. Ruud Lemmers en Bob Merx werden 3e en 4e in deze groep.

In groep 2 waren nummer 1 en 2 duidelijk (Leon de Vries en Willem Gommer) maar voor de 3e en 4e plek werd gestreden door maar liefst 5 schakers met allen 3 punten. Na het verrekenen van de onderlinge resultaten en het toepassen van weerstandspunten bleken Johanna Sturm en Henk Gommer tot nr 3 en 4 (wat ook nog een prijs opleverde) te kunnen worden gepromoveerd.  

De hoofdprijs ging echter dit jaar naar Tom Keulen die elk jaar weer de schaakclub wekelijks de gelegenheid geeft te kunnen schaken in een mooie geschikte ruimte. Daar is de club hem zeer erkentelijk voor.  

De eindstand:

Groep 1:

 • Henk Temmink:               6
 • Roger Hünen:                 6
 • Ruud Lemmers:              4,5
 • Bob Merx:                       3,5
 • Richard Orbons:             3
 • Marcel Winkels:              3
 • Ties Dumont:                  2
 • Gert Deichmann:            0

Groep 2:

 • Leon de Vries:               6,5
 • Willem Gommer:           4,5
 • Johanna Sturm:             3
 • Henk Gommer:              3
 • Ilmar Woldring:              3
 • Bert Smeets:                 3
 • Bert Bomhoff:                3
 • Richard Weijnans:         2

 

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com