Omdat fysiek met elkaar schaken op dit moment helaas niet mogelijk is zijn er diverse initiatieven ontstaan om online in onze schaakbehoefte te kunnen voorzien. Één van de recentste voorbeelden daarvan is het Jeugd NK viertallen dat dit jaar op het Chesskid Schaakmatties platform wordt gespeeld. Afgelopen vrijdag werd het 2e van in totaal 4 kwalificatie toernooien gespeeld. Ook van SV Voerendaal proberen enkele jonge schakers om zich als team te plaatsen voor de finale. Een team kan uit meer dan 4 spelers bestaan, maar alleen de beste 4 resultaten tellen mee per ronde. Het team van SV Voerendaal bleef in de 2e kwalificatie slechts enkele punten verwijderd van een plaats in de finale. De 12,5 bij elkaar gesprokkelde punten waren een 12e plek op de ranglijst (met maar liefst 37! teams) waard. Een mooie prestatie! Er waren in totaal zelfs 174 individuele deelnemers. Een verdrievoudiging van het aantal deelnemers ten opzichte van het 1e toernooi. De meeste punten voor het team van onze vereniging werden verdiend door Kirill Litvinenko met 3,5 punten (uit 5). Direct gevolgd door Jelmar Klinkenberg, Flint Lieverse en Nikolai Litvinenko die allen 3 punten haalden. Sem Kok haalde met 2,5 punten ook een nette 50% score. Levi Kok, tenslotte, zat ook klaar om mee te spelen. Maar door een of andere storing “vloog” hij er uit en lukte het niet meer om mee te doen. De volgende ronde is op vrijdag 6 mei. Hopelijk gaat het onze jongens dan wél lukken. De volledige uitslagen kun je hier vinden.

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com