vlnr: Levi, Ties, Sem en Jelmar

Afgelopen zaterdag 31 augustus organiseerde KSK Rochade Eupen-Kelmis voor de 16e keer hun jeugd toernooi. Dit jaar met maar liefst 113! Deelnemers. Dat zijn aantallen waarvan we aan deze kant van de grens voorlopig alleen van mogen dromen. Hier gingen de 4 schakers van SV Voerendaal dan ook niet naar toe voor de bekers. Maar wel om een hele dag tot het uiterste te gaan.


Want vooral door veel te spelen tegen tegenstanders van je eigen sterkte of daar boven kun je je eigen spel verbeteren. Met de eerste ronde om 10.30 uur en de laatste pas rond 17.30 gepland was het wel een vermoeiende dag. Maar zelfs Levi Kok, die nog niet zo lang 6 jaar is heeft alle 9 partijen zijn best gedaan. Aangezien de meeste van zijn tegenstanders tot wel 2 jaar ouder waren is 1,5 punt in dit sterk spelersveld een knappe prestatie! Sem Kok is al 8 jaar en schaakt al wat langer. Met 4 uit 9 zette hij een prestatie neer om trots op te zijn. Jelmar Klinkenberg schaakte in de groep "U12" (12 en 11 jarigen). Jelmar behaalde zelfs met 4,5 uit 9 een 50% score. Ties Dumont, tenslotte, kon dik tevreden zijn met 4,5 punt. In zijn groep was U20 tm U16 samengevoegd. Wat resulteerde in een uitdagende groep waarvan 4 spelers een rating van boven de 2000 hadden. Ties speelde zijn eerste (en spannendste) partij zelfs tegen een FM met een rating van 2203! Hij verloor wel, maar het was een heel mooie partij. Al met al weer een schaakdag waarbij een hele brok ervaring richting Klimmen verscheept werd.

Klik hier voor de eindstanden.

Klik hier voor enkele foto's

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com