Zondag 6 mei speelde V5 haar laatste competitiewedstrijd voor de LISB competitie 2017/2018. Een ervaren tegenstander (gezien de leeftijd) die in de competitie 1 punt hoger stond. Aanvankelijk zag het er niet goed uit voor de V5-ers want Willem Gommer (bord 1) zag na iets meer dan een half uur een mat over het hoofd: 0-1. Toch zag het er verder niet slecht uit want zowel Henk Gommer (bord 3), Bob Vonken (bord 4) als Nadia DiVincenzo (bord 6) stonden er goed voor. Joep Didden (bord 5) had het helaas zwaar en verloor de een na de ander pion. Ties Dumont(bord 2) stond een pionnetje achter maar had voldoende aanvallende mogelijkheden.

Henk won een kwaliteit, daarna een stuk en toen vond de tegenstander het welletjes. Bob (ondertussen 3x gespeeld en 3x gewonnen!) wist zijn voordeel verder uit te breiden en de tegenstander kon zijn pionnen niet meer tegenhouden. Nadia sloeg zo’n beetje alle stukken van de tegenstander van het bord zonder zelf wat weg te geven. Na ruim 2 uur spelen was de 1-0 achterstand dan ook omgezet in een 3-2 voorsprong omdat Joep in alle wijsheid had besloten om op te geven met 3 pionnen achterstond.

Ook Ties stond er goed voor en wist zelfs een stuk te winnen. De winst lag voor het grijpen, maar zoals zo vaak moet dan wel de concentratie bewaard worden. Een valletje van de tegenstander was het noodlot voor Ties. In plaats van een tweede stuk te winnen wist zijn tegenstander via schaak zijn twee torens te veroveren. Een onoverbrugbare achterstand en wat Ties ook probeerde zelfs een remise zat er niet meer in. Eindstand dus uiteindelijk 3-3 en een vierde plek in de competitiestand. Maar gezien de mogelijkheden van dit team zal het volgend jaar geen probleem mogen zijn om bovenin mee te draaien in deze klasse.

Voerendaal 5 - t Pionneke 3

Ronde:Ronde 7

Voerendaal 5 t Pionneke 3  
Gommer , W. (Willem) 1147 Wit de, G. (Gerrit) 1750 0 - 1
Dumont , T.C.W. (Ties) 1439 Dupont , F.J.T. (Frank) 1496 0 - 1
Gommer , H. (Henk) 1376 Bosnjak , D. (Drago) 0 1 - 0
Vonken , B.J.M. (Bob) 0 Barentsen , E. (Eric) 1544 1 - 0
Didden , J. (Joep) 0 Schreinemachers , J.J.A. (Jo) 1523 0 - 1
Divincenzo , N. (Nadia) 1036 Nijboer , A.J. (Albert) 1232 1 - 0
Gemiddelde Rating: 1250 Gemiddelde Rating: 1509 3-3

Voor de eindstanden in de LISB zie: https://lisb.netstand.nl/scores/index/7 

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com