Zondag 9 april speelde Voerendaal 5 zonder haar chessqueens Johanna Sturm en Nadia DiVincenzo tegen het 4e van SV Schaesberg. Waar iedereen had gerekend op een duidelijke nederlaag bleek het tegengestelde het geval: V5 won met 3,5 tegen 2,5. 

Met Willem en Henk Gommer, Ties Dumont, John Gerrichhauzen (70, een half jaartje aan het schaken maar met een jeugdig elan), Filip Maessen en Justin van Wijk wist het 5e een onverwachte overwinning te behalen. De eerste overwinning werd in de schoot geworpen: de tegenstander van Henk Gommer besloot zijn opkomst te laten afhangen van het mooie weer: dat was 1-0. Al snel werd partij van Justin van Wijk (over enkele maanden ook middelbare scholier) beslist in het voordeel van Herman Thomas: Justin was iets te voortvarend bezig om zijn dame in het spel te brengen en dat werd vakkundig door Herman afgestraft. Ook met Filip ging het lange tijd iets minder maar in het eindspel overzag zijn tegenstander een lange looplijn van de loper waardoor een achterstand van een kwaliteit veranderde in een stuk voorsprong en daar wist Filip wel raad mee: dat was 2-1. 

Op bord 4 ontspong zich ondertussen een interessante partij waarbij John Gerrichhauzen een mooi voordeel behaalde en tot afgrijzen van de familie Gommer weigerde de dames af te ruilen: bij een lesje van Sander Bachaus was hem toevertrouwd dat bij een slecht staande koning van de tegenstander de dames op het bord gehouden moesten worden. Hij kreeg gelijk en het werd 3-1. Remise was dus binnen. Ties Dumont kon daar helaas geen verandering in brengen. In de hele partij had hij in zijn ogen slechts 1 foute zet gedaan en tegen een 1700+ speler is dat natuurlijk fataal: 3-2. 

Tot slot speelde Willem Gommer tegen Bram Brassé (1881), die ervan baalde dat hij niet tegen Johanna mocht spelen. Waarschijnlijk dacht hij gemakkelijk de overwinning binnen te halen maar niets was minder waar. Geen enkel moment kwam Willem echt in de problemen en na het nodige afruilen had Bram weliswaar een pion meer maar die stond aan de rand en kon nog door de zwarte koning worden tegen gehouden. Dat was dus remise en de buit was binnen. 

Voerendaal 5 - Schaesberg 4

Ronde:Ronde 6

ThuisUitScore
Gommer, W. (Willem) (1078) Brasse, B. (Bram) (1881) ½ - ½
Gommer, H. (Henk) (1330) Krug, F.D. (Franz Dieter) (1504) 1 - 0
Dumont, T.C.W. (Ties) (0) Hageman, J.H.M. (Hans) (1760) 0 - 1
Gerrichhauzen, J.T.G. (John) (0) Krings, K. (Karl Heinz) (1491) 1 - 0
Maessen, F. (Filip) (1154) Mingers, M. (Manfred) (1538) 1 - 0
Wijk, J. van (Justin) (0) Thomas, H. (Herman) (1521) 0 - 1
  3.5 - 2.5

Het vierde wist haar 2e positie zonder al te veel problemen te handhaven. De uitslagen hier waren:

 

Voerendaal 4 - Schaesberg 5

Ronde:Ronde 6

ThuisUitScore
Hunen, R.W.G. (Roger) (1908) Coenjaerts, R.M.E. (Rene) (1714) ½ - ½
Smeets, J.L.A.H. (Bert) (1789) Balter, J.A. (Jo) (1498) ½ - ½
Bomhoff, B.J. (Bert) (1669) Palm, J.L.J. (Hans) (1358) 1 - 0
Woldring, I. (Ilmar) (1600) Hulst, M. van (Maarten) (1388) ½ - ½
Dohmen, R. (Ron) (1489) Niet Opgekomen (0) 1 - 0 R
Maas, B. (Berry) (1642) Rekers, W. (Willy) (1489) 1 - 0
  4.5 - 1.5

 

 

 

 

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com