Voor de LISB competitie klasse 3 speelde Voerendaal 5 tegen Maastricht 3. De gemiddelde leeftijd van V5 lag op 22 en dat was met name omdat Henk Gommer speelde in plaats van Benjamin Kling. Anders was het 13 geweest. De ervaren tegenstander zal met een gemiddelde van boven de 60 hebben gespeeld maar kon het toch niet bolwerken tegen dit jeugdig team. Voerendaal 5 won met 3,5 tegen 0,5.

Op bord 1 speelde Willem Gommer. In de opening liet hij hier en daar nog een steekje vallen maar toen hij 1 keer op stoom kwam had hij een pion gewonnen in het middenspel. Helaas durfde hij met enkel twee dames op het bord en meerdere pionnen niet het risico te nemen om voor de winst te gaan: 1/2 - 1/2. Henk Gommer speelde een evenwichtige partij totdat de tegenstander veilig met zijn koning dacht weg te komen op h3. Daarna werd de koning over het bord gejaagd tot d6 en gaf de tegenstander op. Filip Maessen speelde weer als vanouds. Degelijk beginnen, stelling verbeteren, pionnetje pakken, nog een pionnetje pakken en de tegenstander kon het schudden. Tot slot was het Ties Dumont die na een foute handeling van de tegenstander de vijandelijke dame verwijderde van het bord en dat was de derde winstpartij. Voerendaal 5 staat weer op kop in klasse 3 van de LISB naast Venlo 4 maar met veel meer bordpunten. 

Harry Nietsch          -  Willem Gommer   1/2- 1/2

Jo Rikers                -  Henk Gommer     0 - 1

Wiel Maertzdorf       -  Filip Maessen       0 - 1

Dien Slangen-Knuit  -  Ties Dumont       0 - 1

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com