Afgelopen zondag 17 februari moest V4 aantreden tegen Maastricht 2. Hoewel je geen enkele tegenstander moet onderschatten hielden we een overwinning zeker niet voor onmogelijk. Om 13.00 uur werd in het clublokaal van Maastricht vol goede moed begonnen aan 6 partijen. Als niet schakende teamleider is zo'n schaakmiddag voor mij altijd een uitgelezen gelegenheid om wat te werken op mijn laptop. Tussendoor probeer ik dan een inschatting te maken van hoe de vlag er bij de schakers voorhangt.


Na nog geen half uurtje spelen bleek Willem plots mat te staan. Die had ik niet zien aankomen! Normaal gesproken maakt Willem het zijn tegenstander toch een stuk moeilijker. 1-0 voor Maastricht. Niet veel later viel op bord 6 het doek voor Nadia Divincenzo. Ook hier had ik toch wel gehoopt op een puntje voor V4. Enfin, nu was het voor de overige 4 spelers zaak om de eer nog te redden. Bij Frits Verheijen op bord 1 tegen Ronald Nelissen was het lange tijd een pionnetje elk dat van het bord verdwenen was. In mijn ogen nog niks aan de hand. Op bord 3, bij Ties Dumont tegen Micha Ronner ging het volgens mij ook redelijk gelijk op. Omdat mijn schaakkennis niet zo groot is kijk ik om een inschatting te maken van een schaakpartij naar de stukken die geslagen zijn, en naar de gezichtsuitdrukkingen van de spelers. Op deze manier schatte ik in dat het bij Bob Vonken op bord 4 tegen Alistair McDonald wel goed zou komen. Dat werd na 2 uur spelen ook bevestigd toen Bob ons eerste punt binnen sleepte. 2-1 voor Maastricht 2. Om 15.40 bood de tegenstander van Ties remise aan. Na hier eerst 10 minuten over nagedacht te hebben kwam Ties tot de conclusie dat dat waarschijnlijk het maximale haalbare was. 2,5-1,5. Ondertussen waren bij Frits op het bord nog maar voor beide spelers 1 toren en 5 pionnen in het spel. John Gerrichhauzen, die op bord 5 bezig was tegen Harry Nietch, begon steeds moeilijker te kijken. En de stelling op het bord begon ook wat te kraken. Al had er volgens sommige omstanders een overwinning voor John ingezeten, werd het een nederlaag voor John. Omdat hiermee de stand tot 3,5-1,5 voor Maastricht was opgelopen was de remise die Frits met zijn tegenstander overeenkwam niet meer dan een logische keuze.

Volgende keer beter...

Maastricht 2

Voerendaal 4

  
Nelissen, R.F.M. (Ronald) 1738 Verheijen, G.C.G. (Frits) 1606 z-w ½ - ½
Borsten, C.J. (Cris) 1536 Gommer, W. (Willem) 1235 w-z 1 - 0
Ronner, M.N. (Micha) 1482 Dumont, T.C.W. (Ties) 1558 z-w ½ - ½
Mcdonald, A. (Alistair) 0 Vonken, B.J.M. (Bob) 1591 w-z 0 - 1
Nietsch, H.J.P.A. (Harry) 1433 Gerrichhauzen, J.T.G. (John) 0 z-w 1 - 0
Slangen-Knuit, G. (Dien) 1001 Divincenzo, N. (Nadia) 1141 w-z 1 - 0
Gemiddelde Rating:1438Gemiddelde Rating:1426 4-2
Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com