Natuurlijk kun je altijd tegen beter weten in hopen op een klein of groot wonder. Maar V4 kon, zoals was te verwachten gezien het grote verschil in rating, niet meer doen dan zoveel mogelijk ervaring opdoen en spartelend ten onder gaan. Voerendaal 4 speelde "uit". Toch was het V2 dat als laatste arriveerde. De spelers van V4 hadden toen al alle spullen naar boven gedragen en waren de borden en de klokken gereed aan het maken......

>>>LEES HIER VERDER>>>

Enfin, nadat de overige formaliteiten afgehandeld waren kon de ongelijke strijd stipt om 13.10 uur beginnen. Toen ik na een klein uurtje langs de borden liep zag het bij iedereen nog redelijk uit. Dacht ik. Nu moet gezegd worden dat ik waarschijnlijk de enige NIET schakende teamleider van SV Voerendaal ben en dat mijn schaakkennis niet veel verder komt dat stap 2 van de stappen methode bij de jeugd. Dit bleek wel toen het binnen 10 minuten na mijn laatste rondje opeens 3-0 was. De opstelling die de teamleider Sander voor V2 bedacht had was volledig at random. Terwijl ik een traditionele volgorde had opgesteld. Van de sterkste speler op bord 1 tot en met de minst sterke speler op bord 6. Hierdoor stond Nadia DiVincenzo (1127) voor de volstrekt onmogelijke opgave om een puntje uit het vuur te slepen tegen Eric Jan Morren (1817). Zelfs een halfje zat er niet in. Je kunt dan alleen constateren dat ze het echt goed heeft gedaan door het een uur vol te houden. Vlak nadat Nadia het onderspit dolf zag ik dat John Gerrichhauzen (0) tegen Gert Deichman (1786) en Bob Vonken (1580) tegen Sander Bachaus (2026) hetzelfde lot beschoren waren. Onze laatste hoop op een half puntje lag nu in de handen van Fritz Verheijen(1664) op bord 1 tegen Leon de Vries (1794), Willem Gommer (1161) op bord 2 tegen John Heuts (1848) en tenslotte Ties Dumont (1495) op bord 3 tegen Ron Dohmen (1456). Waarbij Ties de enige speler van V4 was met een Tegenstander van ongeveer gelijke speelsterkte. Nadat Willem en Frits moesten capituleren kon Ties uiteindelijk zorgen voor ons enige bordpuntje van de dag. Al met al was het een gezellige schaakmiddag in een ontspannen sfeer. De sterkste tegenstander hebben we gehad. De volgende is De Juiste Z 3. We gaan er van uit dat we dan in een gelijke strijd wat meer punten zullen pakken.

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com