Op 4 januari speelde Voerendaal 1 in de 4e ronde van de Meesterklasse schaken uit tegen koploper LSG uit Leiden. Doordat niet beide teams over hun droomopstelling konden beschikken waren ze op papier aan elkaar gewaagd; dit werd bevestigd door het wedstrijdverloop. Felix Levin kon niet ontsnappen aan de remise die zijn tegenstander zo vurig wenste. Nadat Benjamin Tereick razendsnel had gewonnen zag het er goed uit voor de Limburgers. De eerste tegenslag volgde toen Christian Braun, die wat beter stond, zijn voordeel verspeelde en toen plotseling een dame weggaf. Daniel Hausrath won, Thomas Trella en Ivo Wantola maakten remise, zodat Voerendaal na de tijdcontrole met 3,5-2,5 voor stond. Maar het was duidelijk dat het tij was gekeerd. Mihail Saltaev kon nog remise maken, Oscar Lemmers ook nog net, maar Johannes Mundorf en Christof Sielecki niet meer. LSG won dus met 5,5-4,5 en blijft koploper. Voerendaal zakt weg naar de 9e plaats (een degradatieplaats!) en moet de komende ronde tegen BSG uit Bussum toch echt punten gaan pakken om kans te houden op klassebehoud.

Ga naar boven
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com